Canon Dolan Kartuşlar Cihazıma Uyumlu mu? Dolan Kartuş Fiyatları Nedir?

Canon Dolan Kartuşlar Canon mürekkep püskürtmeli kartuşları değiştirmek size pahalıya mal olabilir. Neyse ki, çoğu Canon kartuşu yeniden doldurulabilirdir. Canon dolan kartuşları ile mürekkebi kendiniz değiştirerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Doğru a

Canon Dolan Kartuşlar

Canon mürekkep püskürtmeli kartuşları değiştirmek size pahalıya mal olabilir. Neyse ki, çoğu Canon kartuşu yeniden doldurulabilirdir. Canon dolan kartuşları ile mürekkebi kendiniz değiştirerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Doğru araç gerece sahipseniz Canon dolan kartuşlarını yeniden doldurmak oldukça kolaydır. Yeniden doldurma kiti ile bu işi kendiniz de oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Canon Dolan Kartuş Dolumu Adımları

Kartuşunuzun Boş Olduğunu Onaylama

Bilgisayarınızdaki temiz bir yazıcı kafasını çalıştırın. Yazdırdığınız sayfalarda çizgiler gördüğünüzde, genellikle daha fazla mürekkebe ihtiyaç duyduğunuzu varsayarsınız. Ancak bazı durumlarda kirli bir baskı kafası bu duruma neden olur. "Aygıtlar ve Yazıcılar" menüsünden baskı kafası temizleme seçeneğini seçin ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın. Yazıcı kafanızı temiz çalıştırdıktan sonra başka bir sayfa yazdırın. Çıktınızda hala çizgiler varsa, bu mürekkebinizin bitiyor olabileceği anlamına gelir.

Mürekkebinizin bittiğine dair bir hata mesajı alırsanız, bu kartuşlarınızda yalnızca bir tıkanma olabileceği anlamına gelir. Bu durumda mürekkep kartuşunuzu sallayın. Her bir kartuşu çıkararak baş aşağı çevirin ve yavaşça sallayın. Kartuşu tekrar yerine yerleştirin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Canon dolan kartuşunuzu hafifçe sallayın. Sert sallamak yalnızca kartuşa zarar verir. Aynı zamanda elinizden fırlamasına ve kırılmasına da neden olabilir.

Mürekkep kartuş sensörlerinizi temizleyin. Kirli sensörler, mürekkep bitmediğinde bile bir hata mesajına neden olabilir. Bu gibi durumlarda sensörleri temizlemek sorunu çözebilir. Biraz nemlendirilmiş bir kağıt havlu kullanın. Sensörleri kartuşun üzerine nazikçe sürün. Ardından yeniden yazdırmayı deneyin. Yazıcıdaki elektronik sensörleri de nazikçe silmelisiniz. Herhangi bir elektronik sensör üzerindeki toz veya kir bir hata mesajı oluşturacaktır.

Kartuşları Hazırlama

Bir Canon mürekkep kartuşu doldurma kiti satın alın. Bu kitler, yazıcıdaki tüm renkler için mürekkep, mürekkebi enjekte etmek için bir şırınga ve küçük bir başparmak matkabı içerir.

  • Kendi yazıcı model numaranız için uygun bir yeniden doldurma kiti almayı unutmayın. Canon mürekkep ürünlerinin tümü benzerdir ancak aynı olmama olasılıkları yüksektir.
  • Mürekkep kartuşunu çıkarın. Bazı yazıcılarda kartuşları çıkarmak için farklı mekanizmalar mevcuttur. Kartuşlar genelde bir yazıcının tarayıcı biriminin altında konumlandırılmıştır. Kartuşları nasıl çıkaracağınızı kullanıcı el kitabından öğrenebilirsiniz. Kolayca çıkmazlarsa kartuşları çekmeyin. Bu hareket kartuşa ve yazıcınıza zarar verebilir.
  • Canon dolan kartuşlarınızı daha önce hiç doldurmadıysanız, üst kısımda yeniden doldurma deliklerini kapatan etiketler vardır. Her kartuşun üzerindeki etiketi bir maket bıçağı yardımıyla soyun. Maket bıçağını dikkatlice çıkartmanın altına kaydırın ve etiketi çıkartın. Etiketleri tamamen çıkarabilirsiniz çünkü daha sonra yeniden doldurma deliklerini kapatmak için bir banttan faydalanabilirsiniz. Bu çok renkli bir kartuşsa eğer etiketi çıkardığınızda 3 delik göreceksiniz. Her delik ayrı bir mürekkep haznesine götürür. Ellerinize mürekkep bulaşmasını önlemek için işlem sırasında eldiven takın.
  • Bir sonraki adımda başparmak matkabı ile kartuşun üst kısmındaki daireyi delin. Mürekkep kartuşunun üstünde küçük bir daire olması gerekir. Bu daire, yeniden doldurmak için nereye delik açmanız gerektiğini gösterir. Kartuşu bir elinize, parmak matkabını ise diğer elinize alın. Matkabı plastiğin içinden geçene değin dairenin içine doğru ittirin. Ardından deliği büyütmek için matkabı dairesel hareketlerle hareket ettirin.
  • Şırıngayı içinden sokarak deliğin boyutunu kontrol edin. Takılmadan, temiz bir şekilde geçerse eğer delik yeterince büyük demektir. Plastiğin yüzeyini kırdıktan sonra delmeyi bıraktığınızdan emin olun. Kullandığınız kartuş 3 renkli ise, 3 daireden her birini dürtün.
  • Çok renkli kartuşların rengini doğrulamak için her deliğe bir iğne batırın. Çok renkli kartuşları yeniden dolduruyorsanız, hangi hazneye hangi rengi koymanız gerektiğini doğrulayın. Kartuş haznesinin dibine ulaşacak kadar uzun bir iğne alın ve dibe değene dek delikten geçirin. Sonra geri çeki. Geri çektiğiniz iğnede hangi renk varsa o kartuşta o renk mürekkep olmalıdır. İğneyi beyaz bir kağıt parçası üzerine silerseniz, haznede hangi rengin olduğunu daha kolay görebilirsiniz.

 

Kartuşları Yeniden Doldurma ve Yeniden Yükleme

Canon dolan kartuşlarda genellikle tek kartuşta 7 ml mürekkep ve çok renkli bir kartuşun her bir bölmesinde 3 ml mürekkep bulunur, ancak doldurulması gereken mürekkep miktarı kartuş modelinize bağlıdır. Kartuş boyutunuz için kılavuza bakın ve şırıngayı gerekli olan hacimde mürekkeple doldurun.

Mürekkebi kartuştaki delikten içeriye enjekte edin. Şırıngayı kartuşa yerleştirin ve yavaşça doldurun. Mürekkebi hızlı bir şekilde doldurmaya kalkarsanız kartuş taşabilir. Delikten mürekkep taşmaya başlarsa doldurmayı bırakın.

Kartuşu silmek için bir bez veya kağıt havlu kullanın ve kartuşta mürekkep kalmamasına dikkat edin. Ayrıca, sensörde mürekkep kalmamış olmamasına dikkat edin. Sensörde mürekkep kalırsa, yazıcı bunu okuyamayabilir.

Açtığınız deliğin üzerine bant yerleştirin ve içinde bir delik açın. Mürekkep sızıntılarını önlemek adına kartuşun üstünü tamamen örtün. Yazıcınızın işlevini engelleyebilecek hava kabarcıklarından kurtulmak için bir süre banda bastırın. Sonra bir iğne gibi sivri bir cisim alın ve açtığınız deliğin üzerindeki banttan küçük bir delik açın. Bu delik, kartuş için bir havalandırma sağlar.

İleride yeniden doldurma işlemini daha rahat yapabilmeniz için kolayca soyulacak bant kullanın.

Mürekkep kartuşlarınızı yazıcınıza geri takın. Her bir kartuşu alın ve çıkardığınız yuvaya yeniden yerleştirin. Yazıcınızın türüne bağlı olarak, bir tık sesi duyana dek bastırmanız gerekebilir. Bu ses, kartuşun yerine yerleştiğini anlamanızı sağlar.

Bu adımlar sayesinde Canon dolan kartuşlarınızı çok kolay bir şekilde doldurabilir ve yeniden kullanabilirsiniz. www.asyaink.com.tr adresi üzerinden de ihtiyacınız olan Canon dolan kartuşlarını temin edebilirsiniz.

 

 

Tags: canon dolan kartuş, canon dolan kartuş mürekkebi, canon e414 dolan kartuş, canon ix6850 dolan kartuş, canon kolay dolan kartuş, canon kartuşları, canon 4050 kartuş, canon dolan kartuşlu yazıcı, canon dolan kartuşlu e414 yazıcı, canon dolan kartuşlu yazıcılar, canon dolan kartuşlu canon e414 yazıcı / tarayıcı / fotokopi, canon kartuşları, canon kolay dolan kartuş, canon dolan kartuş mürekkebi, canon kolay dolan kartuşlu yazıcı, kolay dolan kartuşlar, dolan kartuşlu yazıcı, dolan kartuş, dolan kartuşlu yazıcılar, dolan kartuş tıpası, dolan kartuşlu canon pixma e414 yazici, dolan kartuşlu canon e414, dolan kartuş canon, kolay dolan kartuş dolumu, dolan kartuşlu canon e414 yazıcı, dolan kartuş canon e4240, dolan kartuşlu yazıcı fiyatları, dolan kartuşlu hp 2620 yazıcı tarayıcı fot.wifi , dolan kartuşlu hp 2633, kartuşu dolan lazer yazıcı, dolan kartuş mürekkebi, epson dolan kartuş mürekkebi, canon dolan kartuş mürekkebi, kolay dolan kartuş nasıl doldurulur, kolay dolan kartuş nedir, hp kartuş 300, dolan kartuş resetleme, kartuşu dolan renkli yazıcı, kolay dolan kartuş resetleme, dolan kartuşlu yazıcı tavsiye, epson dolan kartuş tanımıyor, dolan kartuşlu yazıcı tavsiyesi, dolan kartuş uyumlu yazıcılar