Epson Kolay Dolan Kartuş Setleri ve Fiyatları

Epson Dolan Kartuşları

Yeniden doldurulabilir Epson dolan kartuşları, sorunları azaltırken paradan ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Epson dolan kartuşlarıyla ilgili en büyük şikayetler; maliyet, az miktarda mürekkep tutabiliyor olmaları ve Epson yazıcılarının mürekkep kartuşunu genellikle içinde kalan mürekkep olsa bile boş olarak bildirmesi. Epson dolan kartuşlarının akıllı tasarımı sayesinde tüm bu sorunlar çözülebilir. Tüm Epson mürekkep kartuşlarına takılması gereken çip, maliyette önemli bir faktördür. Epson yazıcı, çip ile iletişim kurar ve yazdırılan sayfaları sayar. Ancak bazı sayfalar diğerlerinden daha fazla mürekkep kullanabilir. Epson yazıcı ne kadar mürekkep kullanıldığını gerçekten bilemez, bu yüzden yalnızca tahmin ediyor. Epson yazıcınızın mürekkep kartuşunda mürekkep olmadan çalışması, yazıcınıza zarar verebileceğinden dikkatli davranır ve içinde mürekkep varken bile mürekkep kartuşunun boş olduğunu bildirir.

Yeniden Doldurulabilir Kartuşlar 

Yeniden doldurulabilir Epson dolan kartuşu, otomatik tam olarak sıfırlanan bir yonga içerir. Mürekkep kartuşu azaldığı zaman, bir mürekkep şişesinden doldurup Epson yazıcıya geri koyarsınız ve cihazınız çalışmaya devam eder. Bu sizin için de iyi olur çünkü sadece mürekkep için ödeme yaparsınız. Başka bir kartuş için ödeme yapmanıza gerek yoktur. İlk setinizle para tasarrufu etmeye başlarsınız ve bu böyle devam eder. Epson dolan kartuşları yaklaşık 7 ml mürekkep tutar. Epson uyumlu kartuşlar yaklaşık 15 ml mürekkep tutar. Yeniden doldurulabilir Epson mürekkep kartuşları ise yaklaşık 20 ml ve yeniden doldurulan mürekkep şişeleri de 100 ml mürekkep tutar. Normal Epson mürekkep kartuşları, kartuş hala %10-15 mürekkep ile doluyken genellikle boş olduğunu bildirirken, yongalarımız sıfırlanır. Böylece son damlasına kadar mürekkebi tam olarak kullanırsınız. Çip konusunda ise, tekrar kullanılabilir çiplerin bile sonsuza kadar dayanmayacağını söylemeliyiz. Çipler, dökülen mürekkep, doğrudan dokunma, yazıcıdan gelen voltaj kaybı ve defalarca çıkarılıp takılmanın yarattığı sürtünme nedeniyle zarar görürler. Tek kullanımlık bile olsa bir yedekleme seti almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yeniden doldurulan şişeler, tüm Epson serisinde aynıdır. Her yazıcı için yeni bir mürekkep setine ihtiyacınız yoktur.

Yeniden Doldurma Kartuş Kullanımı

Peki bu sistem, yeniden doldurma hakkındaki yazımızda uyardığımız yeniden doldurmanın tehlikelerini nasıl aşıyor? Sorunun cevabı oldukça basit. Öncelikle çipin kendi kendini imha ettiği normal Epson kartuşlarının aksine, bu yongalar tam olarak sıfırlanacak şekilde tasarlanmıştır. Hipodermik iğnelerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Her daim uygun mürekkep dağıtıcılarını kullanırsınız. Her 100 ml'lik mürekkep şişesi, bir kartuşu yaklaşık olarak 8 kez doldurabilir. Böylece ciddi miktarda tasarruf etmiş olursunuz. Yeniden doldurmak için kartuşun boşalmasını beklememelisiniz. Kartuştaki mürekkep miktarı yarımın altına indiğinde doldurmalısınız. Normal mürekkep şişelerini ilk açtığınız andan itibaren pıhtılar oluşmaya başlar. Epson yazıcınıza girip onu yok edebilecek bu pıhtılar, mürekkep şişelerindeki küçük açıklıklar sayesinde hava kirliliğini en aza indirir. Cüzdanınıza dost olan, daha fazla mürekkebi tutan ve yazıcınız tarafından zaten tanınan aynı çipi kullanan ucuz Epson dolan kartuşlarına www.asyaink.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Epson yazıcılar ayrı mürekkep kartuşları kullanmalarıyla bilinir. Bunun anlamı her kartuşun belirli bir mürekkep rengiyle dolu olduğudur. Çoğu yazıcı; siyah, camgöbeği, magenta ve sarı kartuşludur. Ancak bir fotoğraf yazıcınız varsa, açık camgöbeği veya açık magenta gibi birkaç ek kartuşa ihtiyaç duyabilirsiniz. Temelinde her kartuş, mürekkeple doldurulmuş plastik bir tanktır. Kartuşun sonunda, mürekkep seviyelerini izlemek için yazıcıyla iletişim kuran altın bir çip bulunur. Böylece değiştirme zamanının geldiğini anlayabilirsiniz.

 

Epson Kartuşları Hangi Boyutlarda Mevcuttur?

Epson mürekkep kartuşları, standart verim veya yüksek verim sağlayabilecek kartuş boyutunda sunulur. Yazıcılarını sık kullanan kişilerin yüksek verimli kartuşları tercih etmelidir. Bu Epson kartuşları daha fazla mürekkeple doldurulabildikleri için daha fazla baskı yaparlar ve daha uzun vadeli kullanılabilirler. Standart kartuşlar ise daha ucuzdur ancak mürekkebi daha çabuk biter. Hangi boyutta alırsanız olun, kartuş yazıcınıza aynı şekilde takılacaktır. Kartuş boyutu ne olursa olsun verimi aynıdır. Tek fark kartuşa konulan mürekkep miktarıdır.

 

 

Tags: epson dolan kartuşlu yazıcı, epson dolan kartuş tanımıyor, epson dolan kartuş mürekkebi, epson t1281 dolan kartuş, epson bitmeyen kartuş ankara, epson bitmeyen kartuş hava alma, epson kolay dolan kartuşlu yazıcılar, epson bitmeyen kartuş dolumu, epson bitmeyen kartuş fiyatı, epson bitmeyen kartuş nasıl doldurulur, hp dolan kartuş, epson kolay dolan kartuş, epson sx125 kolay dolan kartuş, epson bitmeyen kartuş mürekkebi, epson bitmeyen kartuş nedir, epson bitmeyen kartuş resetleme, epson sx235w dolan kartuş, epson bitmeyen kartuş teknosa, epson t0711 dolan kartuş, epson bitmeyen kartuş vatan, epson bitmeyen kartuşlu yazıcı, epson bitmeyen kartuş yorum, epson 267 kartuş, epson 6090 kartuş, epson xp 202 dolan kartuş, epson t0711-t0714 uyumlu kolay dolan kartuş - 4 renk, epson t1281-t1284 uyumlu kolay dolan kartuş - 4 renk, epson 5790 dolan kartuş, epson t0791-t0796 uyumlu kolay dolan kartuş - 6 renk, epson 7610 dolan kartuş