Hp Uyumlu Muadil Tonerler, Fiyatları Nedir? Uyumlu mu? Nereden Alınır.

HP Uyumlu Toner

Yazıcı/ tarayıcı cihazları denilince akla ilk gelen kaliteli markalardan biridir HP. Lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar, nokta vuruşlu yazıcılar gibi birçok cihaz türüne sahip. Bu cihazlara uygun olarak da farklı toner çeşitleri üretilmekte. Tonerler toz ve likit olmak üzere iki çeşittir. Kartuş ise, tonerin haznesi olarak adlandırabileceğimiz yazıcının içinde bulunan bir parçasıdır. Kartuş ve toner kavramları sık sık birbirine karıştırılır ancak ikisi aslında iç içe bulunan farklı parçalardır. Kartuş ve toneri birlikte satın alabileceğiniz toneri tek olarak da satın alabilirsiniz. Lazer yazıcılar için genelde toz toner kullanımına uygundur fakat, püskürtmeli yazıcılar da likit toner kullanılması daha iyi bir tercihtir.

  • Toz tonerler içinde karbon, polimer, reçine gibi maddeler bulundurur.
  • Tonerlerin yapısına göre de fiyatları artış gösterir.
  • Tonerinizi HP gibi kaliteli markalardan aldığınızda en iyi baskı sonuçlarını elde edebiliriniz. Çünkü içeriğin kaliteli oluşu aynı şekilde baskı kalitesini de artırır.

Aldığınız tonerin kalitesi kadar yazıcınızın modeli ile uyuşması da önemlidir. HP yazıcının alt ya da üst modeline ait bir kartuş ya da toner olması, ürünün çalışma düzenini büyük ölçüde etkiler.

HP Toner Fiyatları

HP bu alanda bilinen iyi markalardan biri olması ve çok modele sahip olmasından dolayı, diğer markalara göre HP toner fiyatları çok daha uygun sayılabilir. Tabii yine de bahsi geçen fiyatlar diğer markalara göre çok da uçuk sayılabilecek derecede farklı fiyatlar değil. Bu fiyatlar kartuş içerisinde satılıp satılmamasına göre değişiklik gösterir. Kartuşlu olan ürünler, yalnızca toner içeren ürünlere oranla daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Ayrıca modelin kullandığı özel bir kartuş ya da toner varsa da fiyat değişikliği olabilir. HP yazıcınızın modelini yazdığınızda karşınıza çıkan HP uyumlu tonerlerden istediğinizi seçebilirsiniz.

Tonerlerinizi, kullanım kılavuzundan yararlanarak HP yazıcınıza kolaylıkla takabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri şudur ki cihaza yerleştirme sırasında, yazıcınız prize bağlı olmamalı.

  • Ayrıca takma işleminden hemen önce cihazınızı çalıştırmayın.
  • Eğer çalıştırdıysanız cihazınızı yaklaşık 15 dakika kadar bekletmelisiniz.
  • Yazıcı sıcakken işleme başlamak sakıncalı olacaktır.
  • Özellikle lazer yazıcılarda bulunan drum isimli parça, toner ile ilgili bir bölüm olduğundan dolayı bu işlemden direkt olarak etkilenir.
  • Böyle durumlarda tonere ek olarak drum ünitesi de satın almanız gerekebilir.

Tabii bu durumda da toner işlemi sizin için planlanandan daha fazla bir miktara denk gelecektir. Sayfa kapasitesi, yapılacak baskının sıklığı, boyutu gibi etkenleri de göz önünde bulundurarak cihazınızın performansı için en iyi kartuş/ toner ikilisini www.asyaink.com.tr adresinden seçebilirsiniz.