Hp Uyumlu Tonerler


  HP Uyumlu Muadil Toner

  Yazıcı/ tarayıcı cihazları denilince akla ilk gelen kaliteli markalardan biridir HP. Lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar, nokta vuruşlu yazıcılar gibi birçok cihaz türüne sahip. Bu cihazlara uygun olarak da farklı toner çeşitleri üretilmekte. Tonerler toz ve likit olmak üzere iki çeşittir. Kartuş ise, tonerin haznesi olarak adlandırabileceğimiz yazıcının içinde bulunan bir parçasıdır. Kartuş ve toner kavramları sık sık birbirine karıştırılır ancak ikisi aslında iç içe bulunan farklı parçalardır. Kartuş ve toneri birlikte satın alabileceğiniz toneri tek olarak da satın alabilirsiniz. Lazer yazıcılar için genelde toz toner kullanımına uygundur fakat, püskürtmeli yazıcılar da likit toner kullanılması daha iyi bir tercihtir.

  • Toz tonerler içinde karbon, polimer, reçine gibi maddeler bulundurur.
  • Tonerlerin yapısına göre de fiyatları artış gösterir.
  • Tonerinizi HP Uyumlu Muadil Toner ürünleri satışı yapan www.asyaink.com.tr gibi kaliteli markaların sitesinden aldığınızda en iyi baskı sonuçlarını elde edebiliriniz. Çünkü içeriğin kaliteli oluşu aynı şekilde baskı kalitesini de artırır.

  Aldığınız tonerin kalitesi kadar yazıcınızın modeli ile uyuşması da önemlidir. HP yazıcının alt ya da üst modeline ait bir kartuş ya da toner olması, ürünün çalışma düzenini büyük ölçüde etkiler.

  HP Uyumlu Muadil Toner Fiyatları

  HP bu alanda bilinen iyi markalardan biri olması ve çok modele sahip olmasından dolayı, diğer markalara göre HP toner fiyatları çok daha uygun sayılabilir. Tabii yine de bahsi geçen fiyatlar diğer markalara göre çok da uçuk sayılabilecek derecede farklı fiyatlar değil. Bu fiyatlar kartuş içerisinde satılıp satılmamasına göre değişiklik gösterir. Kartuşlu olan ürünler, yalnızca toner içeren ürünlere oranla daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Ayrıca modelin kullandığı özel bir kartuş ya da toner varsa da fiyat değişikliği olabilir. HP yazıcınızın modelini yazdığınızda karşınıza çıkan HP uyumlu tonerlerden istediğinizi seçebilirsiniz.

  Tonerlerinizi, kullanım kılavuzundan yararlanarak HP yazıcınıza kolaylıkla takabilirsiniz.

  Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri şudur ki cihaza yerleştirme sırasında, yazıcınız prize bağlı olmamalı.

  • Ayrıca takma işleminden hemen önce cihazınızı çalıştırmayın.
  • Eğer çalıştırdıysanız cihazınızı yaklaşık 15 dakika kadar bekletmelisiniz.
  • Yazıcı sıcakken işleme başlamak sakıncalı olacaktır.
  • Özellikle lazer yazıcılarda bulunan drum isimli parça, toner ile ilgili bir bölüm olduğundan dolayı bu işlemden direkt olarak etkilenir.
  • Böyle durumlarda tonere ek olarak drum ünitesi de satın almanız gerekebilir.

  Tabii bu durumda da toner işlemi sizin için planlanandan daha fazla bir miktara denk gelecektir. Sayfa kapasitesi, yapılacak baskının sıklığı, boyutu gibi etkenleri de göz önünde bulundurarak cihazınızın performansı için en iyi kartuş/ toner ikilisini www.asyaink.com.tr adresinden seçebilirsiniz.

   

  HP Yazıcılara Uygun Toner Nasıl Seçilmeli

  Kartuş modelleri yazıcılara göre farklı özelliklerde tasarlanır. Yazıcı için uygun kartuş seçerken, sahip olduğunuz yazıcı modellerinin özelliklerine göz atmanızda fayda var. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar için 2 kartuşlu veya 4 kartuşlu modeller kullanmanız uygundur. Özellikle çok fazla çıktı almanızı gerektiren durumlarda kartuş toner yerine mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha iyi birer tercih olacaktır. Hem daha az maliyetli hem de daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Ancak genel olarak az çıktı alma ihtiyacı duyuyorsanız, ev kullanımlarında kartuş toner tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Lazer yazıcılar toner ile çalışan yazıcı modellerindendir. Toner içinde Toner Tozu tükendiğinde bu Tonerlerin doldurulması gerekir. Bu yüzden de sık sık çıktı alınması gereken yerlerde lazer yazıcılar kullanılır. Ancak bu yazıcıları çipli ya da çipsiz doldurmanız söz konusu olmaz. Bu noktada Toz  tükendiğinde yeni bir toner satın almanız gerekeceğinden, çipli ve çipsiz özelliklerinden hangisine sahip olduğuna dikkat etmek gerekir.

  Web sitemizde satılmakta olan ve adı geçen tüm markalar kendi tescilleri altındadır. Tüm sattığımız ürünler MUADİL ürün olup , adı geçen markaların isimleri ve modelleri sitemizde sadece ürün uyumluluk listesinde bilgi amaçlı verilmiştir.         

             

   

  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır