Hp Yazıcı Muadil Toneri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

HP Yazıcılara Uygun Toner Nasıl Seçilmeli

Kartuş modelleri yazıcılara göre farklı özelliklerde tasarlanır. Yazıcı için uygun kartuş seçerken, sahip olduğunuz yazıcı modellerinin özelliklerine göz atmanızda fayda var. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar için 2 kartuşlu veya 4 kartuşlu modeller kullanmanız uygundur. Özellikle çok fazla çıktı almanızı gerektiren durumlarda kartuş toner yerine mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha iyi birer tercih olacaktır. Hem daha az maliyetli hem de daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Ancak genel olarak az çıktı alma ihtiyacı duyuyorsanız, ev kullanımlarında kartuş toner tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Lazer yazıcılar toner ile çalışan yazıcı modellerindendir. Toner içinde mürekkep tükendiğinde bu kartuşların doldurulması gerekir. Bundan yüzden de sık sık çıktı alınması gereken yerlerde lazer yazıcılar kullanılır. Ancak bu yazıcıları çipli ya da çipsiz doldurmanız söz konusu olmaz. Bu noktada mürekkep tükendiğinde yeni bir toner satın almanız gerekeceğinden, çipli ve çipsiz özelliklerinden hangisine sahip olduğuna dikkat etmek gerekir.

HP Yazıcı Kartuşu

HP yazıcı kartuşu seçerken ihtiyacınıza hangisi daha uygunsa, yazıcının modeline ve çıktı sayısına göre karar vermelisiniz. Özellikle nokta vuruşlu yazıcılarda mürekkep şeritler kullanılır. Bu sebepten dolayı bu tür yazıcı modellerinde mürekkep bittiğinde tekrar dolum yapılması söz konusu değildir. Tekrar dolum yapılamadığı durumlarda yeni bir şerit almak gerekir fakat bu maliyeti bakımından kartuş dolumuna göre pahalıdır.

Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Bu yazıcı modellerinde aynı zamanda ihtiyaç doğrultusunda nokta vuruşlu kartuşlar da kullanılabilir. Fakat bu kartuşlar genelde sadece fatura basımı için kullanılır. Nokta vuruşlu yazıcılar içinse 9,18 ve 24 iğneli seçenekleri tercih sebebidir. Eğer günlük çıktı sayısı çok fazla değilse daha düşük iğneli modellerin tercih edilmesi daha uygundur.

 HP Mürekkep Kartuşları

Mürekkep kartuşları ise kalitelerine göre değişkenlik gösterir. Özellikle fotoğraf baskılarında yüksek miktarda mürekkep tüketilir. Fakat renkli yazıcılarda alınan çıktılarda mürekkep harcaması oldukça düşük olur. Renkli yazıcılar kartuş kullanımlarına göre sınıflara ayrılırlar. Renkli kartuş satın alırken baskı kalitesini ve kağıt tipini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Kartuş ne kadar kaliteli olursa olsun yüksek kalitede baskılar elde etmek istiyorsak eğer kullanılan kağıtlar da bir o kadar kaliteli olmalıdır. Örneğin fotoğraf baskısı için özel kağıtları kullanmanızın, renkli kartuşlardan çok daha kaliteli baskı almanızda faydası olacaktır. Kağıtların yapısı da direkt olarak baskı kalitesini etkiler.  Saydığımız tüm bu sebeplerden dolayı iyi bir yazıcı seçimi oldukça önemlidir. Yazıcının kendisi kadar kartuş seçimi de büyük önem arz eder. İhtiyacınız olan kaliteli HP yazıcı kartuşlarını www.asyaink.com.tr adresinden temin edebilir ve güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Tags: hp uyumlu kartuş dolum seti, hp uyumlu kartuş mürekkebi, hp 910 uyumlu kartuş , hp 650 kartuş uyumlu yazıcılar, hp 2620 uyumlu kartuş, hp 2060 uyumlu kartuş, hp 2630 uyumlu kartuş, hp kartuş görmüyor, hp 652 uyumlu kartuş dolum seti, hp 363 uyumlu dolan kartuş seti, hp kartuş tanımıyor, hp f4580 uyumlu kartuş, hp f2420 uyumlu kartuş, hp 2130 uyumlu kartuş, hp uyumlu mürekkep  , hp deskjet kartuş hatası, hp 304 uyumlu kartuş, hp kartuş arızası, hp deskjet 2130 uyumlu kartuş, hp photosmart c3180 uyumlu kartuş, hp photosmart c4480 uyumlu kartuş, hp photosmart c4280 uyumlu kartuş, hp psc 1410 uyumlu kartuş, hp psc 1315 uyumlu kartuş, hp 650 uyumlu siyah kartuş kolay dolum seti, hp 305 uyumlu kartuş dolum seti, hp 415 kartuş hatası, hp uyumlu toner tozu, hp yazıcı kartuş uyum tablosu, hp 28 kartuş uyumlu yazıcılar, hp 343 kartuş uyumlu yazıcılar, hp 900 kartuş uyumlu yazıcılar, hp yazıcı uyumlu kartuş, hp 1515 uyumlu kartuş, hp 1050 uyumlu kartuş, hp 2632 uyumlu kartuş