Konica Minolta Toner ve Drum Çipi Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Toner Çipi Nedir? Nereden En Uygun Fiyata Alınır?

Konica Minolta Marka cihazlarda en çok sorulan ürün toner çipidir (Chip) Toner .çiplerini sitemizden satın alabilirsiniz. Sitemizde bulamadığınız ürünler için bize çekinmeden sorabilirsiniz.

Konica Minolta Çipleri

Konica Minolta yazıcı çipleri yazıcılarınızda, bilgisayarlarınızda veya diğer elektronik ortamlardaki belgelerimizi kâğıt baskı olarak kullanmamızı sağlarlar. Ve bu belgelerinizi çıktı olarak elinize alabilmenizde tonerler büyük rol oynarlar. Günümüzde kullandığımız son derece ileri teknolojideki baskı makinelerinin ve yazıcıların büyük çoğunluğunda toner çipi sıklıkla kullanılmaktadır. Toner çip sistemi ile baskı sayıları sabitleniyor, planlanan baskı sayısına ulaşıldığında ise toner bitmiş olur. Çoğunlukla ofis ve resmi dairelerde tercih edilen yazıcı ve baskı makinesi tiplerinde toner çipi kullanımı sayesinde tekrar Konica Minolta toner dolumu yapılabiliyor. Bu da kullanıcılara maddi olarak son derece büyük kolaylık sağlıyor. Uygun fiyatlı Konica Minolta çipleri baskı masrafını neredeyse yarı yarıya indirebiliyor.

Konica Minolta Toner Dolumu

Konica Minolta toner dolum işlemi kısaca toner kartuşu içinde baskı yapmayı sağlayan toner tozu bittiği zaman yazıcının aynı kartuşla çalışabilmesi için içine tekrardan toner tozu doldurulma işlemine verilen isimdir. Toner tozu olarak adlandırılan, pudra görünümündeki inkjet yazıcılardaki mürekkep kartuşunun içinde bulunan akışkan mürekkep yerine aynı işlemi yapan siyah, mavi, kırmızı, sarı renklerdeki toz malzemedir.

Tün dünyada uygulanan ve yeniden üretmek anlamını taşıyan aynı zamanda geri dönüşüm de diyebileceğimiz, Konica Minolta toner dolumu ülkemizin ekonomisi nedeniyle yurt dışındakilere göre oldukça değişime uğramış, İlginç bir işlem halini almıştır.

Aslında içerisinde toner tozu bulunan her lazer toner kartuşu içine toner tozu konulabilir. Ancak toner dolumu dediğimiz işlem, dolumu yapılan yazıcı toner kartuşunun orijinal toner çeşitlerinden farksız olarak çalışabilmesini sağlamaktadır.

Konica Minolta Toner Dolum Fiyatları?

Konica minolta toner dolum fiyatları tonerin markası, modeli, rengine ve kapasitesine göre belirlenir.

  • SAMSUNG, XEROX, LEXMARK gibi marka tonerlerin dolum fiyatları, genellikle diğer marka tonerlerin fiyatlarından toner çipi nedeniyle daha yüksektir.
  • Renkli toner dolum fiyatları  ise hem çip hem de toner tozu kullanımı nedeniyle siyah beyaz toner fiyatları ile karşı karşıya getirildiğinde her zaman daha yüksektir.

Konica Minolta Drum Çipleri

Bazı yazıcı modellerinde drum çipi ile toner birleşiktir. Fakat bazılarında ise ayrıdır. Drum ünitesi yani görüntüleme tamburu, tonerden ayrı olan yazıcılarda toner çipi bulunmaktadır. Yazıcınızın bilgi ekranında “drum ünitesini değiştirin” gibi bir uyarı alırsanız, orijinal drum ünitesi veya muadil drum ünitesi alarak değiştirebilirsiniz.

Drum baskı kapasiteleri tonerlere göre çok daha yüksektir. Drum ünitesi değişiklik uyarısı toner değiştikten sonra ekranda çıkmaya başlar. Ve durum ünitesi değişim işlemi yapıldığında drum çipleri de değiştirilmelidir.

Tags: konica minolta drum unit, konica minolta drum reset, konica minolta drum chip resetter tool, konica minolta drum unit reset, konica minolta drum reset chip, konica minolta drum change, konica minolta chip reset tool, konica minolta chip resetter, konica minolta chip reset, konica minolta chip, konica minolta Türkiye, konica Türkiye, konica minolta drum chip resetter tool, konica minolta drum chip reset, konica minolta drum chip resetter tool price, konica minolta toner chip resetter, konica minolta toner chip reset, konica minolta tpm chip, konica minolta toner chip, konica minolta 1600w toner chip, konica minolta 1600w toner chip reset, konica minolta kurulum, konica minolta 1051, konica minolta 3320 chip, konica minolta 6100, konica minolta drum unit price, konica minolta drum unit replacement, konica minolta drum blade, konica minolta c227 black drum unit, konica minolta c224e black drum, konica minolta c452 black drum, konica minolta bizhub c220 drum unit