Lexmark Toner Çipi Nedir? Fiyatı ne Kadar ?

Lexmark Toner Çipleri

Lexmark, yazıcı mürekkep kartuşlarına akıllı çipler takan çok sayıda yazıcı üreticilerinin arasındadır. Üçüncü şahıs firmaları tarafından üretilmiş mürekkep doldurma kitiyle boş bir kartuşu yeniden doldurmaya çalıştığınızda, yazıcı onu tanımaz. Bunun nedeni ise, mürekkep haznesini yeni doldurmuş olsanız bile akıllı Lexmark toner çipinizin "boş" yazmasıdır. Çip sıfırlama cihazları yasaldır ve çevrimiçi perakendecilerden geniş çapta temin edilebilirsiniz. İster özellikle Lexmark toner çipleriniz için bir sıfırlama cihazı satın alın veya bir evrensel sıfırlama cihazı kullanın ve yazıcınızı güvenle kullanmaya devam edin. En güvenilir Lexmark toner çiplerini www.asyaink.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.

 

Lexmark Kartuşlarını Doldurma ve Çipi Sıfırlama

Bir Lexmark yazıcının kartuşu yeniden doldurulduğunda, yazıcınızın kartuşun yeniden doldurulduğunu tanıması için çipini de sıfırlamanız gereklidir. Doğru yöntemi izlediğiniz sürece. Lexmark kartuşlarını doldurma ve çipi sıfırlama işlemi oldukça kolaydır. Talimatlar, kartuşun modeline bağlı olarak bazen biraz değişiklik gösterebilir, ancak prosedür genel olarak aynıdır.

 

Lexmark Kartuşlarını Yeniden Doldurma

Kartuşunuzu çıkarın ve kağıt havluların üzerine yerleştirin. Kartuşun üst etiketini çıkartın. Kartuş üzerinde yalnızca bir etiket bulunur. Bu nedenle onu bulmakta sorun yaşamazsınız. Siyah kartuşsa şırınganızı yaklaşık 25 ml, renkli kartuşsa yaklaşık 15 ml mürekkeple doldurun. Şırıngaya alınacak mürekkep miktarı kartuş kapasitesine de bağlıdır. Doldurduğunuz kartuş tek renkli ise mürekkebi soyduğunuz etiketin altındaki deliklerden birine yavaşça enjekte edin. Gördüğünüz herhangi bir deliğe enjekte edebilirsiniz çünkü hepsi aynı süngere gidiyor. Mürekkebi yeniden doldurma işleminden sonra, üst etiketi yerine bırakabilir veya atabilirsiniz. Etiketin yokluğu baskı kalitesini etkilemez. Yazıcınız üç renkli bir kartuşa sahipse, hangi deliğin hangi mürekkep tankına açıldığını bilmeniz gerekir. Genelde, kartuş üzerinden soyduğunuz etiket, hangi deliğin hangi renk bölmesine gittiğini belirtir. Eğer hangi deliğin hangi renk tankına gittiğinden emin değilseniz, uzun bir iğne veya kürdan yardımıyla yeniden doldurmadan önce her deliğe bir kez batırın. İğneyi çıkardığınızda, iğne tankın içindeki boya sebebiyle renkli olacak, böylece tankın hangi mürekkebe ait olduğunu belirleyebilirsiniz. Lexmark kartuşlarını yeniden doldurma işleminden sonra kartuşu yazıcıya geri koyun. Ardından yazıcıyı kapatın. Yazıcıyı eski konumuna döndürürken, yazıcı ekranında kendi kendini sınama yapıyor yazısı görünene dek hazır ve geri dön tuşlarını basılı tutun. Şimdi teşhis moduna gireceksiniz. Teşhis moduna girdikten sonra bakım sayısını seçin. Ardından sıfırlayı seçin. Şimdi mürekkep seviyesi sayacı sıfırlanacak ve yazıcınızdan "Düşük Mürekkep" mesajlarını almayacaksınız. Geri dön düğmesine bakarak tanı modu menüsüne dönebilirsiniz. Artık yazıcınız normal moduna geri dönecektir.

 

Lexmark Kartuş Çipi Nasıl Geri Yüklenir?

Yazıcılar üzerinde çalışmanın en akıllı yollarından biridir gerektiğinde kartuşları yeniden doldurmak. Ancak, yeniden doldurulmuş kartuşu yazıcının içindeki konumuna geri yerleştirdiğinizde kartuşun yan tarafında bulunan mikroçip bazen yine de boş olarak okur. Bu yüzden de bir çıktı almaya çalıştığınızda bilgisayarınızın ekranında görünen mürekkep az mesajı alabilirsiniz. Mürekkebi sıfırladığınızda, yazıcınız orijinal tam ayarlarına geri döner. Lexmark cihazınızdaki mürekkep kartuşunu sıfırlamak için şu adımları izleyebilirsiniz. Her şeyden önce, yeniden doldurulmuş mürekkep kartuşunu taktıktan sonra erişim alanını açarak kartuşu, yazıcı kafası taşıyıcı yuvasına yerleştirin. Cihaz üzerindeki 'Hazır, Git / Seç (yazıcının modeline bağlıdır) ve Geri Dön' düğmelerine basarak cihazı kapatın ve tekrar açın bu sayede tanılama menüsüne ulaşabilirsiniz. Bunun ardından, yazıcı kendi kendini sınama işlemi gerçekleştirecektir. Bu işlemi tamamladığınızda bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Sonraki adımda bakım sayfa sayısı bölümüne gidin. Burada sayfa sayısı göstergesini yeniden ayarlayın. Sıfırla veya bakım sayısını sıfırla seçeneğine dokunun ardında seç düğmesine basın. Geri dön düğmesine basın ve tanılama modundan çıkın, böylece yazıcı menüsünün ana sayfasına dönebilirsiniz.