Oki Toner Tozu Fiyatı Nedir? Antalya Oki Toner Tozu, Antalya Oki Toner Dolumu Nerede Yapılır?

Bilindiği üzere Oki toner tozu yazıcı kartuşu içindeki parçaların tümünün çalışması sonucunda başarı veya başarısızlığını bize gösteren fotokopi kâğıdının üzerindeki görüntünün temel malzemesidir.

Oki Toner Tozları

Bilindiği üzere Oki toner tozu yazıcı kartuşu içindeki parçaların tümünün çalışması sonucunda başarı veya başarısızlığını bize gösteren fotokopi kâğıdının üzerindeki görüntünün temel malzemesidir.

Oki Toner Tozu Nedir?

Oki toner tozu fotokopi makinelerinde, baskı makinelerinde veya lazer yazıcılarda kullanılır. Kömür tozuna benzeyen, siyah ya da renkli (siyah (black), sarı (yellow), kırmızı (magenta), ve mavi (cyan), renklerinde üretilmektedir. Örneğin; kırmızı diye adlandırdığımız rengine pembeye çalan magenta denilen, mavi ise camgöbeği rengi olan cyan renklerinde)  pudra kıvamında toner tozu çeşididir. Ve yazılarımızın, belgelerimizin kâğıda çeşitli sekilerde baskılanmasını sağlayan malzemedir.

Günümüzde çokça tüketilip kullanılan toner tozları, üretildiği kimyasal maddeye bağlı olarak değer kazanıyor. Çoğunlukla lazer yazıcılarda kullanılan Oki toner tozu, starter adı verilen mıknatısa yapışabilmektedir. Eski tip baskı makinelerinde developer yardımı ile hazneden alınan toner tozları şimdilerde developer kullanımına gerek kalmadan manyetik merdanelere yapışıyor. Ve buradan drum ünitesi üzerine geçebilecek özellikte üretiliyor.

Kuru tozlar olmalarına rağmen, akışkan maddeler kadar hareketli olan Oki toner tozu, çok küçük taneler halinde oldukları için uzun süre havada asılı kalabilirler.

Oki Toner Tozu Özellikleri

Hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak toner tozları, kullanılan kimyasalların ne olduğuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu kalite farkları da yaratabilir. Her ne kadar her markanın toner tozu birbirine benzese de özellikleri birbirlerinden çok farklıdır. O yüzden bu kimyasalların kullanım alanlarına göre doğru seçilip, kullanılması gerekir. Oki Toner tozu teknolojisi orijinal toner üreten firmaların sürekli olarak teknolojilerini değiştirmeleriyle birlikte, sürekli hareketli ve teknolojiyi takip eden bir üretim sistemindedir.

 

Oki Toner Tozu İle Toner Dolumu

Oki toner tozu dolumu, Dünya Çapında sürekli yükselen toner tozu fiyatları neredeyse yazıcı fiyatları ile her geçen gün burun buruna gelmesine ek bir yöntem olarak doğmuştur. Uzun vadede sürekli Oki orijinal toner tozu kullanımı baskı masraflarını büyük ölçüde arttırmaktadır. İşletmelere ise büyük ödeme zorlukları çıkarmaktadır. Oki toner tozu dolumu ile sadece geri dönüşümle kalmayıp aynı zamanda da doğayı koruyarak geleceğimize de katkı sağlıyoruz.

Kullanıcıların toner tozu dolumu konusunda bilinçlenmesi ile beraber, ülkemizde de toner tozu kullanımı ciddi seviyelerde yaygınlaşmıştır. Oki toner tozu dolumu hizmetlerinde her zaman kaliteyi ön plana çıkaran asyaink.com.tr müşterilerine en uygun hizmeti vermektedir. 11 yıllık bilgisi ve deneyimi ile Asyaink Antalya içi mağazası ve online sitesi ile kaliteli yazıcı sarf malzemelerine ulaşmak için bir numaralı adrestir.

Oki Toner Tozu İle Toner Dolumu Yazıcıya Zarar Verir Mi?

Yönergelere uygun şekilde yapıldığında toner tozu dolumu hiçbir makineye zarar vermez. Hatta Batı ülkelerinde toner dolumu, doğayı korumak amacı ile desteklenmektedir. Düzenli periyotlarla yapılan bakımlarla, ömrü biten parçaların değişimi ile yazıcınızın ömrünü bile uzatabilirsiniz.

Tags: oki toner tozu, oki toner tozu fiyatları, oki toner tozu fiyatları n11, oki mb451 toner tozu, oki c332 toner tozu, oki renkli toner tozu, oki c301 toner tozu, oki beyaz toner tozu, oki c301dn toner tozu, oki c823 toner, oki toner dolum tozu, oki c301dn toner tozu fiyatları, oki toner dolumu, oki orjinal toner, oki 362 toner, oki 8473 toner, toner tozu alırken nelere dikkat edilmeli, toner tozu çekme makinası, toner tozu fiyatları gittigidiyor, samsung toner tozu fiyatları, brother toner tozu fiyatları, toner tozunun sağlığa zararları, kyocera toner tozu fiyatları, toner mürekkep tozu fiyatları, toner tozu lekesi nasıl çıkar, kyocera toner tozu integral, oki yazıcı, oki a3 renkli lazer yazıcı, oki arıza kodları, oki b431dn toner, oki b432dn toner, oki b431dn toner, toner dolumu, toner dolum fiyatları