Olivetti Toner Çipi Nereden Alınır? Fiyatı Nedir?

Olivetti Toner Çipleri

Yonga olarak da adlandırılan toner çiplerinin birçok markası vardır. Bunun sebebi ise toner çiplerinin yazıcı markaları ile aynı markaya ait olması gerektiğidir. Olivetti toner çipleri de bunun için iyi bir örnektir. Olivetti yazıcı markasında kullanılan Olivetti toner çipleri birçok özelliğe sahiptir.

Her markanın kendine has toner çipleri olmasının sebebi markaların toner çiplerinin baskı sayısı bittiği anda yenilerini almasını sağlamaktadır. Bu yüzden birçok kullanıcı toner çiplerini bu kadar sık değiştirmek istemese de değiştirmek zorunda kalır. Ancak sık sık toner çipi değiştirmek oldukça masraflı bir iştir. Bu her marka için aşağı yukarı bu şekildedir.

Eğer sık sık yazıcınızı kullanıyor iseniz bu gibi durumlarda alternatif yöntemleri tercih etmek istemeniz mümkündür. Alternatif yöntem ise muadil ya da uyumlu olarak adlandırılan toner çipi olarak geçmektedir. Muadil toner çipi, orijinal toner çipi ile aynı işi yapar. Ancak yazıcı markasına ait değildir.

Toner Çipi Nedir?

Toner çipinin bir diğer adı yongadır. Çip birçok sektörde kendine yer edinmiş görünüşü ufak ancak icraatı yüksek bir üründür. Yazıcı sektöründe de kendisine yer edinmiştir. Toner çipi olarak adlandırılmaktadır.

Toner çipleri, yazıcıyla tonerin birbiri ile ilişkisini sağlamaktadır. Yani yazıcının işlemesini gerçekleştiren ve bunu toner ile yapan bir sistemdir. Ancak her yazıcı çipli değildir. Bu yüzden çipli tonerler ve çipsiz tonerler olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır.

Çipli toner çok daha masraflıdır. Ancak kullanımı ve kalitesi ise çok daha yüksektir. Toner çipleri, tonerin kendisi her değiştiğinde değişmelidir. Bu yüzden de toner her değiştiğinde ek bir masraf olarak toner çipi de değişmektedir.

Yyukarıda da belirttiğimiz gibi orijinal toner çipi fiyatları oldukça pahalıdır. Sık sık yazıcı kullanmayan biriyseniz bu sizi rahatsız etmese de sık sık yazıcı kullanan herkes için sürekli çip değiştirmek yorucudur. Bunun çözümü ise muadil toner çipleri olarak bilinen uyumlu toner çipleridir.

Muadil Toner Çipi Nedir?

Muadil toner çipi, orijinal toner çipinin yerine geçmektedir. Orijinal toner çiplerine fazlasıyla para vermek istemeyen tüm kullanıcılar muadil toner çipi tercih eder. Ancak doğru muadil toner çipini bulmak da önemlidir. Çünkü toner çipi kaliteyi belirleyen ana unsurlar arasında yer alır.

Muadil toner çipleri belli başlı sıkıntılara sahip olabilir. Burada ana problem markadır. Birçok marka muadil toner çipi üretmektedir. Ancak orijinal toner çipi kadar kaliteli bir toner çipine sahip olmak gereklidir. Aksi halde kullanıcılar kaliteli bir toner çipine sahip olmak için fazla masraf etmeye razı oluyorlar.

Kaliteli muadil toner çipi için en uygun adres Asyaink’tir. Asyaink muadil toner çip çeşitleri oldukça fazladır. Asyaink markasının muadil toner çipleri gerek kalitesi gerekse uygun fiyatları ile kullanıcıların ilk tercihi olmaktadır.

En İyi Muadil Toner Çipi Nereden Alınmaktadır?

En iyi muadil toner çipi Asyaink üzerinden alınmaktadır. Toner çiplerine çok daha az ödeme yaparak aynı kaliteden faydalanmak isteyen kullanıcıların ortak adresi Asyaink olmaktadır. Yazıcınız hangi marka olursa olsun uygun muadil toner çipi bulmak mümkündür. Asyaink muadil toner çipi fiyatları uygun olması kadar orijinal toner çipi ile aynı performansı göstermesiyle tercih edilmektedir. Ayrıca Asyaink muadil toner çipleri yazıcıya herhangi bir zarar vermez ve özellikle sık sık yazıcı kullanan ve aynı sıklıkta toner değişimi yapan insanlar için uygun fiyatlara toner çipi alabilmek onları memnun etmektedir. En iyi muadil toner çipi için http://www.asyaink.com.tr adresi tercih edilmelidir.

Tags: olivetti toner orjinal değil hatası, olivetti toner tozu, olivetti toner dolumu, olivetti toner fiyatları  olivetti, toner değiştirme, olivetti toner cartridges, toner olivetti d-copia 4024mf, toner olivetti pgl 2140, toner olivetti a Torino, olivetti toner b1237, olivetti toner b1228, olivetti b1009 toner, olivetti b0946 toner, olivetti b1011 toner, olivetti b 1215 toner, toner olivetti b0740, olivetti waste toner box full, toner olivetti d-copia 1801mf, toner olivetti d-copia 4004mf, toner olivetti d-color mf222 plus, toner olivetti d-copia 3514mf, toner olivetti d-color mf2624, toner olivetti d-copia 200mf, olivetti 3004mf toner, toner olivetti d-copia 253mf, toner olivetti d-copia 284mf, olivetti d-copia 4003mf toner, olivetti d-copia 4024mf toner, olivetti d-copia 1801mf toner, olivetti d-copia 4004mf toner, olivetti d-copia 253mf toner, olivetti d-copia 255 mf toner, olivetti d-copia 2000 toner, olivetti d-copia 3014mf toner, olivetti d-copia 3004mf toner, olivetti d-copia 5004mf toner, olivetti d-copia 4023mf toner, olivetti d-copia 1600 toner    , olivetti d copia 1800 toner fiyatı, olivetti d-copia 3004mf toner fiyat, olivetti d-copia 3003mf toner fiyat, toner fax olivetti ofx 9200, toner fax olivetti ofx 9500, toner fotocopiatrice olivetti d-copia 16, olivetti 253mf toner, olivetti toner k, olivetti pg l2235 toner, olivetti pg l2535 toner, olivetti pg l2540 toner, olivetti pg l'2550 toner