Ricoh Toner Çipleri


Ricoh Toner Çipleri

Bilgisayarınızı kullanırken yazıcınıza ihtiyacınız olduğunda, bilgisayarınızın ekranında yazıcınızın tonerinin azaldığını bildiren bir uyarı mesajı belirdiğinde teşekkür etmeniz gereken bir şey vardır. Ricoh toner çipleri. Yazıcı veya mürekkep akıllı yongaları olarak da adlandırılan bu çiplerin görevi yazıcılar tarafından mevcut toner kartuşunuzun rezervlerini ve seviyelerini izlemektir. Belirli seviyenin altına düştüğünde veya yazınızla ilgili başka bir problem ortaya çıktığında size uyarı vermek içinse bilgisayarınızla iletişim kurar.

Ricoh Toner Çipleri Nasıl Çalışır?

Ricoh toner çipleri, kartuşunuzun damlacık sayısını ya da yazdırma işlemi sırasında şimdiye kadar kullanılmış olan sayı yahut mürekkep damlacıklarını izleyerek kartuş seviyelerini okur. Ricoh toner çipleri belirli toner tasarımları için programlıdır.  Belirli sayıda damlacık kullanıldığında önce uyarı verir sonra da yazdırma işlemini durdurur.

Kartuş Yedekleri ve Değiştirmeleri

Geçmişte bir dönem toner çipleri bir yazıcı kartuşunu yeniden doldurmayı zorlaştırdığı için bazı tartışmalara neden olmuştu. Ancak artık bu sorunun çözümü kolay. Bir kartuşu yeniden doldurduktan sonra, Ricoh toner çipinizi değiştirir veya sıfırlarsanız yazıcınız istediğiniz belgeleri yazdırmanıza izin verecektir. Kullanılmış bir kartuşu üçüncü şahıs firmaları tarafından üretilmiş bir kartuşla değiştirirken, Ricoh toner çipleri kullanıcılara bu kartuşların yazıcınıza zarar vereceğine dair uyarılar gönderebilir. Ricoh toner çipleri www.asyaink.com.tr kalitesi sayesinde yazıcınıza herhangi bir şekilde zarar vermez.

 

Çipi Sıfırlama veya Değiştirme

Yazıcınızın modeline bağlı olarak, toner kartuşunuzdaki akıllı çipler sıfırlanabilir veya değiştirilebilir. Bazı çipler, toner seviyelerini kalıcı olarak bellekte depolar ve bu belleğe erişilmesi mümkün değildir. Tonerinizde bu tür bir çip mevcutsa, kartuşunuzu yeniden doldururken çipinizi değiştirmeniz gerekecektir. Diğer çipler, kartuş yongasına fiziken bağlanan ve çipe harcanan damlacık sayısını sıfırlamasını söyleyen küçük bir plastik araç olan "sıfırlayıcı" ile sıfırlanabilirler

Tüketici Sorunları

Birçok müşteri, toner kartuşlarının akıllı yongalar tarafından tanınmaması veya kartuşta hala damlacıklar varken tonerlerinin boş olduğunu söyleyen çiplerle ilgili sorunları bildirir. Bu sorunları önlemek için, herhangi bir bakım yaparken veya kartuşları değiştirirken her zaman yazıcınızı kapatmalısınız ki yazıcınızı yeniden açtığınızda yazıcınız duruma uyum sağlayabilsin. Kötü bağlantılar veya yenilenen kartuşların yanlış takılması gibi durumlar bu hataların çoğuna neden olabilir. Kartuşu yeniden takmak ve yazıcınız açık değilken üreticinizin talimatlarını takip etmek bazı sorunları çözecektir.

 

Bir Ricoh Toner Kartuşu Çipi Nasıl Çalışır?

Toner kartuşları, yazıcılar için belirli bir miktar ve verimle tasarlanmıştır. Ricoh toner çipleri yazdırma sırasında kullanılan damlacıkların rezervini izlemek ve saymak için programlanmıştır. Ricoh toner çipleri sınır damlacık sayısına ulaşıldığında, uyarıyı göndermek için bilgisayarınızla iletişime geçecektir.

Toner Kartuşundaki Çip Nasıl Sıfırlanır?

Ricoh toner çiplerini sıfırlamak için lazer yazıcı toner kartuşunuza özel bir çip sıfırlayıcı satın alın. Sıfırlayıcı, yazıcı kartuşu yongasına fiziksel olarak bağlanır ve çipe belleğini sıfırlamasını söyler. Bu sıfırlayıcı küçük bir plastik araçtır.

Toner kartuşunuzu düz bir şekilde ve düz bir yüzeye, yukarı doğru bir konumda yerleştirin. Kartuşunuz üzerindeki serbest bırakma noktalarının yukarı doğru bakması gereklidir. Sıfırlayıcıyı LED ışıklarının yukarı baktığından emin olabileceğiniz şekilde dik tutun.

Sıfırlayıcı üzerinde bulunan tüm pimleri aşağı doğru itin. Yazıcınızın modeli gereği, pimler yerine bir düğme de olabilir.

Kartuş üzerindeki LED lamba yeşile dönene dek veya bir bip sesi ile toner kartuşunun sıfırlandığını belli edene dek kadar kartuş üzerindeki pimlere veya düğmeye basmaya devam edin. Tüm süreç 5 saniyeden fazla sürmez.

Yazıcınızın tepsisini açın ve kartuşu tekrar yazıcınıza yerleştirin. Toner kartuşu artık kullanımınıza hazır hale gelmiştir. Normal bir şekilde yazdırmaya devam edebilirsiniz.

 

Tags: Ricoh SP 150 Çipli Toner Dolumu, Ricoh SP 150 Toner Dolumu, Ricoh SP 150s Yazıcı Dolum Toneri, Ricoh SP 150Sf Yazıcı Dolum Toneri, Ricoh SP 150SU Yazıcı Dolum Toneri, Ricoh SP 150SUw Yazıcı Dolum Toneri, Ricoh SP 150w Yazıcı Dolum Toneri, Ricoh SP 150x Yazıcı Dolum Toneri, Ricoh SP150 Çipli Toner Dolum, Ricoh SP150 Toner Dolum, Ricoh Toner Dolum, SP 150 Çip, SP 150 Toner Dolum, SP 150 Toner Dolum Servisi İzmir, SP150 Chip, sp 200 toner çipi, sp200 toner chip, sp200 toner çipi nasıl değişir, antalya ricoh çip

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır